Mzdové poměry
Není lékař jako lékař. Rozdíly v platech jdou do desetitisíců

22.04.2014 18:20 Původní zpráva

Až 30 tisíc korun měsíčně mohou dosahovat rozdíly v platech lékařů v jednotlivých krajích České republiky. Vyplývá to ze srovnání údajů ministerstva práce, které provedl on-line deník TÝDEN.CZ. Velké regionální rozdíly jsou však i u dalších profesí.

Zpět na článek

Nejdiskutovanější názory

  • Deadman´s Hand (1 hlas) 23.04.2014 07:23

    Informace o tom, že očnímu lékaři Procházkovi, který používá při...

  • Petr Vaněk (1 hlas) 23.04.2014 09:08

    Co je na tom divného, každý má tolik kolik si zaslouží. Když je někdo...

  • sandokan Stalone (1 hlas) 23.04.2014 19:41

    Probuď se a vytáhni ruku z nočníku.Ta závist tě zahubí. Nevíš nic o...

  • sandokan Stalone (1 hlas) 23.04.2014 19:39

    Co vaše slovo ,to blábol a kec.Nic o tom nevíte,jen hloupě žvaníte.Po...

  • sandokan Stalone (1 hlas) 23.04.2014 19:35

    Jenže,jako ve všem to v česku nic neříká o kvalitě,jen o umění...

Vložte nový příspěvek

Pro přidání vlastního názoru musíte být přihlášen.

Přihlášení | Registrace

Diskuzní příspěvky

I kdyby měli 100k / měs. tak o tom nevidím problém. Vystudovat medicínu a udělat si atestace je běh na dlouhou trať. Pokud je navíc lékař opravdu dobrý, tak si prostě takový plat zaslouží. Každý má možnost jít na medicínu a stát se lékařem, ovšem Češi umí akorát remcat a závidět.
Tady jsou se zdravotnictvím mnohem větší problémy, než platy doktorů.
A jen tak pro info: vidět lékaře v mercedesu je hrozný problém, ale že si hoví v luxusu kdejaký exekutor, právník, politik... to je v pořádku.

0 hlasů

Jenže,jako ve všem to v česku nic neříká o kvalitě,jen o umění zalíbit se šéfíkovi nebo umění čarovat s body nebo mít strejdu Vika ve zdrav.pojišťovně.Onehdá jsem potkal jednoho felčara filutu v Mercedesu a živí se naprostými hovadinami,tahá lidi za nos a voni platěj a navíc má "exclusivitu" v pojiš´tovně.Taky vobčas obchoduje s líhem.
Tralala

1 hlas

Co je na tom divného, každý má tolik kolik si zaslouží. Když je někdo dobrej, má víc pacientů, potažmo peněz, než někdo, kdo to bere jenom jako "práci od 9-15"

1 hlas

Opět manipulace na objednávku jak hrom.

Zde přece nejde o lékaře ve veřejnoprávních zařízeních (rozuměj v nemocnicích), ale o privátní. Zkopíruji jiný příspěvek k tématu plánovaného zrušení poplatků. Mimochodem, posvítit by se mělo i na kapitační platby (pro neznalé, jde o paušál, kdy by analogicky dostával např. obchodník 65 tisíc z veřejných zdrojů za potenciální zákazníky, aniž by kdy v jeho obchodě nakupovali...). Dlužno naopak dodat, že zcela absurdně zrušené poplatky za pobyt v nemocnicích či lázních, by měly být zachovány - jde o příspěvek na neléčebné výkony, zejména stravu, příp. energie. Tam by měla být regulace, ovšem pro pacienty - max. 2% z ročních příjmů, bez ohledu na délku hospitalizace v kal. roce (á propos, vždy jsem si bral vzor z Německa, tam ale před nedávnem i tyto poplatky zrušili).

"Milí soukromí lékaři, mám k vám obecně velmi pěkný a nadstandardní vztah, ale nechovejte se jako amorální hovada!"

Předně, poplatky vám byly tehdejší vládnoucí svoločí dány coby "úlitba bohům". Prý kvůli regulaci ekonomické (s fatálními důsledky, neboť jedna jediná(!) "přechozená angína" je nákladnější než deset tisíc (sic!) 30 Kč poplatků) a klientské (zcela absurdní tvrzení, což dokazují vyrovnané statistiky návštěv: k lékaři lidé nechodí - s výjimkou mizivého počtu hypochondrů - na pokec, ale výhradně kvůli nemoci).

Druhak, "nikde" v civilizovaném světě si regulační poplatky nepichají lékaři do svých kapes, ale jdou do zdravotnictví. Báchorky, jak slouží "pro pacienty a na sestřičky" a jak je zanášíte do účetnictví, si můžete nechat pro Julínka, Cikrta a potažmo Hegera.

A za třetí, myslím, že 150-200 tisíc/měsíc by vám - v komparaci s lékaři v nemocnicích - stačit mohlo. I bez 30 korun od žebrajících stařenek či samoživitelek, které by dětem za něj mohly koupit dva kvalitní jogurty...

0 hlasů

Co vaše slovo ,to blábol a kec.Nic o tom nevíte,jen hloupě žvaníte.Po bolševicku házíte všechny soukromé l. do jednoho pytle.Ta závist vás zahubí!

1 hlas

Informace o tom, že očnímu lékaři Procházkovi, který používá při práci drahé přístroje a má hodně pacientů, platí pojišťovna měsíčně 200 tisíc, zatím co praktické lékařce Dvořákové, která má málo pacientů a téměř žádné přístroje, platí pojišťovna jen 50 tisíc, nemá žádnou vypovídající hodnotu. Kromě povzbuzení závisti u spoluobčanů, kteří nejsou schopni rozlišit příjem zdravotnického zařízení od osobního příjmu lékaře, nemá tahle informace žádný význam. Porovnávat je možno jedině úhrady za jednotlivé výkony a to ještě se zohledněním regulačních limitů.

1 hlas

Jako vždy jde především o organizaci práce a přípravy lidí, a to již od tzv. primární péče. Nejde ovšem jenom o to mít dostatek lékařů specialistů, ale také o lékaře generalisty se širokými znalostmi schopné vést léčbu komplikovaných případů. A nejen to, je potřeba spolu s výzkumem zahájit cílově programový přechod od paliativní resp. symptomatické medicíny k organickému vyléčení závažných nemocí. A s tím je potřeba počítat i ve státním rozpočtu.

0 hlasů

Prachu jako srac...k a odpovednost zadna.
Kdyby se vzali jen prakticti lekari, tak se dojde k platu pres 120 tisic mesicne.

Je to hnuj nejvetsi.

0 hlasů

Probuď se a vytáhni ruku z nočníku.Ta závist tě zahubí.
Nevíš nic o hrubém obratu,nákladech či čistém zisku.

1 hlas




Časopis Týden

Předplaťte si časopis Týden

V čísle 08/2024 najdete >




Týden

Sedmička

Interview

Instinkt

TV Barrandov

Kino Barrandov